• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

BJKC: Lipták nominoval do Malagy

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » BJKC: Lipták nominoval do Malagy

 
news img

Pätica slovenských tenistiek Anna Karolína Schmiedlová, Rebecca Šramková, Viktória Hrunčáková, Renáta Jamrichová a Tereza Mihalíková figuruje v nominácii kapitána Mateja Liptáka na finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej, ktorý sa uskutoční 13. - 20. novembra v španielskej Malage. Slovenky v prvom stretnutí narazia na silný výber USA, ktorý ma v TOP 10 svetového rebríčka aktuálne tri tenistky, v prvej stovke ich je pätnásť.

"Rozhodol som sa pre stabilné hráčky, ktoré boli vo výbere aj v posledných stretnutiach. Plánoval som s nami zobrať aj šiestu hráčku Ninku Vargovú, ktorá si to podľa mňa zaslúži a myslím si, že v blízkej dobe do tímu smeruje. Má v tom čase však naplánovanú dlhšiu šnúru turnajov v Austrálii, takže by to bolo logisticky dosť obtiažne. Pôjdeme preto v klasickom zložení piatich hráčok," povedal na úvod kapitán tímu Matej Lipták.

Skúsený šéf slovenskej lavičky pozorne sleduje výsledky Sloveniek na turnajoch. "Rebecca bola minulý týždeň veľmi blízko svojho najväčšieho titulu v kariére. V Monastire dosiahla doposiaľ svoj najlepší výsledok. Som rád, že sa opäť veľmi priblížila k svetovej stovke a verím, že sa jej podarí do nej opäť preniknúť a udržať sa v nej. Prajem jej, aby sa to podarilo. Terka si našla veľmi vhodnú partnerku k sebe, je medzi nimi veľmi dobrá chémia. Viac sa na kurte uvoľnila a ukazuje sa to aj na výsledkoch. Ostatné baby sú ako na hojdačke, občas dosiahnu dobré výsledky, občas sa hľadajú. V takejto situácii sme však už pred BJKC boli niekoľkokrát. Do stretnutia zostávajú ešte dva mesiace, môže sa udiať čokoľvek a forma hráčok sa môže otočiť. Verím, že všetky baby budú zdravé, v skvelej forme a že nám sadnú podmienky v Malage," pokračoval Lipták.

Kapitán Sloveniek má už jasno aj ohľadom prípravy. "Do Malagy by som chcel letieť už 9. novembra. Baby by mali byť doma, s prípravou by sme mali začať už 6. novembra v Bratislave, aby sme boli pokope už tri dni pred odletom."

Lipták však okrem svojich hráčok mapuje aj Američanky. Ich káder je však natoľko široký, že je veľmi ťažké predpokladať, ktoré hráčky do Malagy napokon pricestujú. "Súperky som bol sledovať v Amerike na US Open. Videl som asi desať hráčok, ktoré sú podľa mňa adeptkami na nomináciu. Dostali sme jednoznačne najsilnejšieho súpera, akého sme mohli. Majú veľmi široký káder, rovnako tak deblové špecialistky, ktoré vyhrávajú grandslamové turnaje. Je to silná tenisová krajina a pre nás veľká výzva. Musíme sa poriadne pripraviť na jednotlivé súperky, zvoliť správne hráčky, ktoré by ich mohli prekvapiť. Uvidíme, ako sa nám to podarí. Baby sa však na turnaj veľmi tešia, ideme do stretnutia s tým, že môžeme iba prekvapiť. S Amerikou sa nám to naposledy aj podarilo. Myslím si však, že teraz je ich káder ešte iný, silnejší, ako bol vtedy. Určite sa však nevzdávame a ideme skúsiť prekvapiť," zakončil Lipták, ktorému sa s tímom podaril už nejeden veľký výsledok.

 

Vložené: 16. 09. 2024       Kategória: Billie Jean King Cup
 
news img

Rebecca: Doma je to úplne iné

Líderkou slovenských tenistiek v stretnutiach kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej bude opäť Rebecca Šramková. Najvyššie postavená Slovenka v rebríčku WTA (37. miesto) bola v tejto pozícii už minulý rok v Malage a zvládla to veľmi dobre. Vyhrala tri zo štyroch svojich zápasov vo dvojhre, prehrala iba vo finále s favorizovanou Taliankou Jasmine Paoliniovou. Verí, že to zopakuje aj počas v Bratislave proti Dánsku a USA.

 
news img

BJKC: Slovenský tím na tlačovke

Podľa tímového kapitána Mateja Liptáka bude domáce prostredie pre slovenské tenistky výhodou v stretnutiach kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej. Od piatka do nedele ich čakajú v Bratislave reprezentácie USA a Dánska a každá z pätice nominovaných chce pomôcť tímu k postupu na septembrový finálový turnaj do čínskeho Šen-čenu. Slovenský kormidelník zároveň pochválil prípravu družstva, ktorá prebieha podľa predstáv.

 
news img

BJKC: Finálový turnaj sa uskutoční v septembri

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej 2025 sa bude konať od 16. - 21. septembra v čínskom Šen-čene. Presunutie podujatia z novembra na september zosúlaďuje jeho termín so začiatkom turnajov WTA v Ázii, čím sa Medzinárodná tenisová federácia (ITF) snaží vychádzať v ústrety hráčkam pri zosúladení ich reprezentačných povinností so súťažným kalendárom.

 
news img

BJKC: Pegulová do BA nepríde

Jessica Pegulová (na snímke) napokon nepomôže tímu USA v stretnutiach kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej v Bratislave. Aktuálna svetová trojka a najvyššie postavená Američanka vo svetovom rebríčku WTA vyhrala minulý týždeň antukový turnaj v Charlestone a kvôli únave napokon do hlavného mesta Slovenska nepricestuje. Rovnako sa bude musieť americký tím zaobísť aj bez Danielle Collinsovej a McCartney Kesslerovej.

 
news img

Pohánková je pripravená nastúpiť

Šestnásťročná Mia Pohánková si užíva premiéru v seniorskej reprezentácii. Kapitán Matej Lipták v minulosti už viackrát vytiahol do tímu mladé hráčky, ktoré sa postupne snaží pripravovať na reprezentačné povinnosti v ženskej kategórii a zapracovávať ich do tímu. Talentovaná hráčka Národného tenisového centra si svoju nomináciu vypýtala vyspelým herným prejavom a skvelými výkonmi na domácom kurte, čo potvrdila vlani v októbri, keď tu ovládla ženský turnaj Slovak Open.

 
news img

BJKC: Fotogaléria tréningov SR

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej naplno zarezávajú na tréningoch v Peugeot aréne Národného tenisového centra pred súbojmi kvalifikačnej skupiny o postup na finálový turnaj do Šen-čenu. Prvé stretnutie skupiny je v Bratislave na programe už v piatok 11. apríla 2025, v ktorom Slovenky nastúpia proti Dánsku. V sobotu si sily zmerajú výbery USA a Dánska, záverečné nedeľné stretnutie odohrajú Slovenky proti USA. Prípravu domáceho tímu zachytil vo fotografiách Roman Benický.