• TIPOS
  • PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Nad trávou dobiedzal peľ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Nad trávou dobiedzal peľ

 
news img

Po prvom tréningu na tráve mala Dominika Cibulková do nitky mokré tričko a plný nos. Nad trávnatým dvorcom TK Jednotka v Petržalke poletoval peľ, čo u slovenskej jednotky vyvolalo alergické reakcie a znepríjemnilo tréning. Pravda, ani na chvíľu to nedala vedieť.
FOTO: Dušan Barbuš

Na jednej strane dvorca odpaľovali loptičky tréner Matej Lipták a sparingpartner Michal Pažický, z druhej ich vracala 26-ročná finalistka Australian Open. Všetko stíhala. Pred tromi mesiacmi podstúpila Dominika operáciu výrastku na achilovke, ale už dva dni po nej sa jej ujala fyzioterapuetka Iveta Stankovská, ktorá absolvuje každý tréning.
Pôvodný plán vrátiť sa na turnaje Cibulková korigovala – štart posunula o dva týždne. ,,Chcem byť dobre pripravená,“ povedala. Aj po minulé roky hrala na tráve pred Wimbledonom len na jednom turnaji – do Eastbourne odcestuje budúci piatok. ,,Prvý tréning trochu ovplyvnil peľ, preto smrkám, od vlaňajška ma prenasleduje alergia. Ale inak som veľmi spokojná. Doteraz som hrala len na harde a vo vnútri, konečne som vonku a teším sa na ďalšie tréningy na tráve,“ vravela po poldruhahodinovom tenise. Medzi petržalskými panelákmi bude až do odchodu trénovať dva razy denne. V týchto dňoch naozaj poriadne zaberá. Tréner Matej Lipták hovorí, že trénuje systémom ako medzi sezónami na Floride. ,,Štart sme oddialili, lebo chcem, aby bola Dominika dobre pripravená. Noha je v poriadku,“ potvrdzuje Lipták. ,,Určitý čas môže trvať, kým sa mentálne nastaví na zápasy, získa prehľad, ale Dominika je dobre pripravená fyzicky aj herne. V týchto dňoch tréning nie je iba o tenise, ešte stále sa venujeme aj fyzičke.“
Po Wimbledone bude Cibulková trénovať týždeň doma a potom nasleduje päťtýždňová americká séria s vyvrcholením na US Open. Veľa bodov neobhajuje. Treba veriť, že sa bývalá svetová desiatka bude v rebríčku opäť doťahovať na najlepšie hráčky. (zw)
 

 

Fotogaléria


  •  

  • S Ivetou Stankovou

     S Ivetou Stankovou

  • S trénerom Liptákom

     S trénerom Liptákom


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 12. 06. 2015       Kategória: Aktuality
 
news img

BJKC: Nominácia SR proti USA

Slovenský kapitán Matej Lipták oznámil hodinu pred stretnutím kvalifikačnej skupiny Pohára Billie Jean Kingovej nomináciu proti USA. V úvodnej dvojhre sa v súboji tímových dvojok predstaví Renáta Jamrichová, ktorá vyzve Hailey Baptisteovú (86. WTA). Po nich na kurt v zápase tímových jednotiek nastúpi Rebecca Šramková proti Bernarde Perovej (76. WTA). Do štvorhry nominoval kapitán osvedčenú dvojicu Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková, ich súperkami budú Desirae Krawczyková s Asiou Muhammadovou. Stretnutie sa v bratislavskej Peugeot aréne NTC začne o 15.00 h.

13. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Barcelone končí v kvalifikácii

Jozef Kovalík sa neprebojoval do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 v Barcelone (2 889 200 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole nestačil na ôsmeho nasadeného Francúza Arthura Rinderknecha a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(2), 6:2, 3:6 za 151 minút.

12. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Madride s tesnou semifinálovou prehrou

Norbert Gombos nezabojuje o titul vo dvojhre na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v semifinále na Poliaka Kamila Majchrzaka a podľahol mu 6:7(2), 6:3, 6:7(1) za 153 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza sa vďaka prieniku medzi najlepšiu štvorku v španielskej metropole posunie v rebríčku ATP o 60 priečok nahor, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 336. pozícia.

12. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos v Madride do semifinále!

Norbert Gombos postúpil do semifinále dvojhry na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil vo štvrťfinále nad piatym nasadeným Pavlom Kotovom z Ruska a zdolal ho 6:7(8), 7:5, 6:3. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do finále zmeria sily s Poliakom Kamilom Majchrzakom.

12. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

NTC KE s cenou na galevečere Stavba roka 2024

V stredu 9. apríla 2025 sa na Bratislavskom hrade uskutočnil galavečer pri príležitosti odovzdávania cien súťaže Stavba roka 2024. Je veľkým úspechom Slovenského tenisového zväzu, že jednou z ocenených stavieb je projekt NTC Košice. Stavba získala Cenu Ministerstva dopravy SR za celospoločenský prínos v oblasti architektúry a stavebníctva. Pred dvadsiatimi rokmi si ocenenie vyslúžila aj stavba Národné tenisové centrum v Bratislave.

11. 04. 2025
Aktuality Více zde
 
news img

Gombos je v Madride už vo štvťfinále

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 100 v Madride (145 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zvíťazil v druhom kole nad štvrtým nasadeným Kazachom Alexandrom Ševčenkom a zdolal ho 7:6(4), 7:5 za 108 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s päťkou pavúka Pavlom Kotovom z Ruska. 

09. 04. 2025
Aktuality Více zde